Використання ресурсозберігаючих еколого-економічних технологій з магнітною обробкою води в різних галузях виробництва
DOI:
https://doi.org/10.26884/uwt1808.1802Ключові слова:
Магнітна обробка води, енергоефективність процесів виробництва, екологічні та техногенні безпекиАнотація
В світі існують великі проблеми з енер-гетичними ресурсами, які в недалекому майбутньому слід очікувати і щодо використання чистої питної води. В той же час способи теплопостачання та водопостачан-ня майже не змінились і потребують вдосконалення та використання передових тех-нологій. Проаналізовано підходи до існуючих наукових гіпотез впливу магнітного поля на молекули води. Відзначено особливості омагніченої води, які можливо використати в багатьох сферах життєдіяльності на прикладі енергетиці. Застосування технологій з використанням омагніченої води сприяє економії та збереженню ресурсів Землі, а також є рішенням багатьох економічних питань, пов’язаних з еколого-техногеною небезпекою [1, 2]. Для підвищення ефективності водяних систем теплопостачання пропонується пе-рехід на системи з оптимізованим терморегулюванням та безреагентною обробкою води в електромагнітних полях з викорис-танням попереднього очищення та пом’якшення води до стану питної води [3]. Відмічені особливості омагніченої води викликають великий інтерес не тільки в науковому середовищі, а й у працівників різних галузей: енергетиці, будівництві, легкій та важкій промисловості, сільському господарстві, охороні здоров’я та інших [1 − 5]: • в енергетиці основна увага приділялась проблемам очищення від накипу теплообмінних поверхонь котлів, теплообмінників та трубопроводів; • в будівництві основна увага приділялась виробництву будівельних матеріалів: цементного каменю, бетону, гіпсу, цегли тощо – для забезпечення екологічнобезпечного середовища для людей; • в сільському господарстві основна увага зосереджена на використанні значного збільшення інтенсивності дифузійного переносу омагніченої води для зволоження насіння та при поливі; • в технологіях текстильного виробництва використовується результат значного збі-льшення інтенсивності дифузійного пере-носу води та водних розчинів в колоїдних капілярно-пористих тілах; • в процесах охорони здоров’я використовується здатність омагніченої води, крові тощо на руйнування відкладень на внутрішніх поверхнях судин.Посилання
Миненко В., 1970. Магнитная обработка водно-дисперсных систем. Киев, Техника, 168.
Классен В., 1973. Вода и магнит. Москва, Наука, 112.
Журавська Н., 2016. Енергоресурсоощадні системи теплопостачання шляхом об-робки води в електромагнітних полях. Дис…канд. техн. наук. КНУБА, 163.
Тебенихин Е., 1970. Обработка воды магнитным полем в теплоэнергетике. Москва, Энергия, 144.
Стукалов П., 1969. Магнитная обработка воды. Ленинград, Судостроение, 192.
Pople I., 1951. Molecular Associationin Liquids. II. A Theory of the Structure of Water, Vol.205, No 1081, 163-178.
Давидзон М., 1988. Электромагнитная обработка водних систем в текстильной промышленности. Москва, Легпромбытиздат, 178.
Журавская Н., 2014. Среда, окружающая человека: природная, техногенная, социальная. Материалы III Международной научно-практической конференции студен-тов, аспирантов и молодых ученых. Способы создания безопасной среды для жизнедеятельности человека. Брянск, БГИТА, 122-124.
Zhuravska N., 2014. Protection of building materials against biodeterioration using energy saving nanotechnology. Motrol, Vol.13, No 8, 145-152.
Ustinova I., 2015. Theoretical principles of wave urbanistics. Підводні технології, Вип.01. 33-43.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автор(и) та Редакція згодні на те, що Редакція також матиме право:
- здійснювати необхідне оформлення Твору/Статті за результатами його редакційної обробки;
- визначати самостійно кількість видань, друк додаткових копій і тираж Твору/Статті, кількість копій окремих видань і додаткових тиражів;
- опублікування Твору/Статті в інших виданнях, пов’язаних з діяльністю Редакції